METODA EMS

TRENING EMS ang. Electrical Muscle Stimulation

to nic innego jak elektrostymulacja mięśni, którą z powodzeniem wykorzystuje się już od bardzo dawna zarówno w fizjoterapii jak i sporcie. W ostatnich latach występuje znaczny wzrost zastosowania w fitnessie oraz medycynie estetycznej. Podczas tradycyjnych ćwiczeń, ośrodkowy układ nerwowy wysyła informacje do mięśni i tak odbywa się ich skurcz. Tu jest nieco inaczej – w czasie treningu mózg wspomagany jest impulsami elektrycznymi, które wysyłane zostają ze specjalnego urządzenia. Organizm w ten sposób dostaje dodatkowe bodźce z zewnątrz. Dzięki temu możliwa jest praca mięśni głębokich, co ciężej uzyskać w trakcie treningu tradycyjnego. Twoje mięśnie wzmacniają się 5 razy szybciej! W zależności od celu jaki sobie stawiasz, dobierana jest częstotliwość impulsów:

  • budowa masy mięśniowej,
  • redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu,
  • zwiększenie siły i wytrzymałości,
  • relaks mięśni i zmniejszenie bolesności potreningowej,
  • zmniejszenie bólu pleców,
  • forma rehabilitacji i rekonwalescencji (brak obciążenia stawów).

Dzięki nowej technologii w około 30 minut masz możliwość spalenia 500 – 1200 kcal, co jest równomierne z 2-3 godzinami na siłowni! Jest to możliwe dzięki temu, że w czasie treningu pracuje osiem głównych grup mięśniowych jednocześnie  a dla każdej z nich dobiera się odpowiednią moc impulsu. Trening jest bezpieczny i odbywa się jedynie pod stałą opieką wykwalifikowanego trenera.

Już teraz sprawdź efekty elektrostymulacji mięśni

Nie bój się technologicznych nowinek! Elektryczne stymulatory mięśni powstały po to, by trening był krótszy, bardziej efektywny, przyjemny. Jeśli po tradycyjnych ćwiczeniach na siłowni i fitness nie czujesz się dobrze i zniechęcasz się do ćwiczeń, może okazać się, że nowatorski trening EMS jest właśnie dla Ciebie. Efekty zobaczysz szybko, spalisz mnóstwo kalorii, poświęcisz na trening z elektrostymulacją mięśni mniej czasu.

Dla kogo prowadzimy treningi EMS w Lublinie?

Z urządzeń do elektrostymulacji mięśni korzystają profesjonalni sportowcy na całym świecie. To także świetne urządzenie, które przygotowuje ciało do sezonu narciarskiego. My zachęcamy każdego, kto chce szybko zrzucić zbędne kilogramy, nabrać masy mięśniowej i wyrzeźbić swoje ciało do skorzystania z EMS w Time For Fit. Cena treningu z elektrostymulacją mięśni jest przystępna także dla Ciebie.

Jak przygotować się do treningu z elektrostymulacją mięśni?

Żeby ćwiczyć z wykorzystaniem EMS nie trzeba specjalnych przygotowań. Każdy ćwiczy pod okiem doświadczonego trenera, więc nie jest potrzebna też wiedza na temat działania urządzenia EMS. Musisz tylko przebrać się w specjalną bieliznę, która dostępna jest w naszym studio, a następnie specjalny kombinezon z elektrodami. W treningu z wykorzystaniem EMS najważniejszą rolę odgrywa nie tylko elektrostymulacja, ale także trener, który steruje nim i gwarantuje odpowiednią dawkę ruchu, wysiłku, a jednocześnie dba o to, by komfort korzystania z elektrostymulacji mięśni był maksymalnie wysoki.

  EMS SIŁOWNIA
1 25-30 min 60-90 min (i więcej)
2 spalanie do 1200 kcal podczas jednego treningu około 500 spalonych kcal podczas treningu
3 2 x w tygodniu 4-5x w tygodniu
4 efekty widoczne po 5-8 treningach efekty widoczne po 12-20 treningach
5 szybka redukcja cellulitu wolne tempo redukcji cellulitu
6 brak obciążenia stawów często silne dociążenie układu stawowego
7 szybszy spadek tkanki tłuszczowej standardowe zmniejszenie tkanki tłuszczowej
8 oddziaływanie na mięśnie głębokie przez cały trening oddziaływanie na mięśnie głębokie tylko w czasie niektórych ćwiczeń
Poprawa
kondycji
Oszczędność
czasu
Opieka
trenerska
Redukcja
tkanki
tłuszczowej
Wzmocnienie
mięśni
Nie obciąża
stawów
Przyspieszenie
metabolizmu
Praca
mięśni
głębokich
całego
ciała

Skontaktuj się z nami