TIME FOR FIT
UL. PRUSA 8B/U2
20-064 LUBLIN

TIME FOR FIT
UL. GĘSIA 5/4
20-719 LUBLIN

Harmonia w ruchu

Opublikowano: 2018-10-05

Siedzący tryb życia, samochód zamiast spacerów, brak ruchu, zła pozycja siedząca w pracy, przy komputerze, stres sprawiają, że problem wad postawy, schorzeń kręgosłupa i zespołów przeciążeniowych jest bardzo aktualnym tematem. Rzadko kiedy spotkamy osobę której nic nie boli i ma w miarę prawidłową postawę. Niestety współczesne funkcjonowanie człowieka, w którym mało jest ruchu, jest wręcz zabójcze dla naszego ciała!

Brakuje w naszym ciele HARMONII, BALANSU I RÓWNOWAGI!. Jeżeli już ćwiczymy to często bardzo jednostronnie np. chodzimy na siłownię, albo jeździmy tylko na rowerze, albo tylko się rozciągamy. Aby ciało było zdrowe potrzebne jest holistyczne podejście do niego. Musimy pracować nad elastycznością, siłą, wzmacniać układ sercowo-naczyniowy poprzez trening kondycyjny, pracować nad równowagą. I w tym wszystkim trzeba jeszcze znaleźć przestrzeń dla naszej głowy, czyli po prostu odpocząć i zrelaksować się.
Jak możemy w takim razie pomóc swojemu ciału?
Fajnym rozwiązaniem jest wplecenie w tygodniowy plan działania treningów mentalnoprozdrowotnych, które w sposób świadomy i celowy będę zmieniały nasze ciało. Pilates – będzie uruchamiał centrum naszego ciała, mięśnie głębokie, które wspaniale chronią nasze plecy.

Stretching – zadba o elastyczność naszego ciała i tak ważną dla nas ruchomość w stawach.
Zdrowy kręgosłup – będzie w bezpieczny sposób wzmacniał nasze mięśnie i uruchamiał kręgosłup.
Relaksacja – będzie idealna dla osób, które są ciągle zabiegane i potrzebują na chwilę się zatrzymać i złapać oddech.
bodyART – będzie łączył w sobie pracę nad siłą, elastycznością i oddechem

To tylko niektóre treningi mentalno-prozdrowotne. W klubach, studiach pilates, jest o wiele więcej propozycji, trzeba tylko wejść i spróbować wybrać dla siebie najodpowiedniejszy trening. Oprócz pracy na wzmocnieniem mięśni głębokich i uelastycznieniem ciała ważna jest poprawa kondycji, czyli wzmocnienie naszego serca i układu oddechowego. W klubie fitness trening ten możemy wykonać na maszynach aerobowych typu bieżnia, rower, orbitrek, wiosła. Możemy również i tego jestem zwolennikiem pojechać do pracy rowerem, wyjść z rodziną na spacer. Taka równowaga między siłą a rozluźnieniem , miedzy spokojną a dynamiczną pracą jest konieczna jeżeli chcemy walczyć z dysfunkcjami i przeciążeniami w naszym ciele lub nie chcemy do nich doprowadzić.
Jeżeli jednak już coś poważnego dzieje się z naszym ciałem, pojawia się ciągły ból, który utrudnia albo uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie, nie możemy tego bagatelizować. Trzeba zgłosić się do specjalisty (fizjoterapeuty) który wyprowadzi nas ze stanu bólowego, podpowie co robić dalej, jak ćwiczyć i funkcjonować aby nie zrobić sobie krzywdy. Przy mniej poważnych stanach możemy udać się do kinezyterapeuty lub trenera medycznego.

PAMIĘTAJ RUCH MA BYĆ TWOIM PRZYJACIELEM, TYLKO TRZEBA GO
ODPOWIEDNIO DOBRAĆ.
MA BYĆ PRZYJEMNOŚCIĄ A NIE TORTURĄ!
MA POMAGAĆ A NIE SZKODZIĆ!

Harmonia Ruchu pomaga instruktorom, nauczycielom, fizjoterapeutom dokształcać się w tej tematyce bo wiemy jak ważne jest stałe podnoszenie kwalifikacji, nowe spojrzenie na ciało i ruch. Jeżeli chcesz pogłębić wiedzę z zakresu wad postawy i przeciążeń w ciele zapraszamy:
– Stretching w wadach postawy i schorzeniach kręgosłupa: 6-7.10 Lublin, 20-21.10 Łódź, 3-4.11
Bydgoszcz, 8-9.12 Kraków, 5-6.01 Białystok, 2-3.02 Gdańsk, 6-7.04 Poznań
– Profilaktyka dolnego krgosłupa – 16.12 Lublin, 13.01 Opole, 27.01 Łódź, 10.02 Poznań,

Kamila Górecka
Harmonia Ruchu

PIERWSZA SIEĆ KAMERALNYCH STUDIÓW EMS W LUBLINIE!

Chcemy, abyś czuł się wyjątkowo, dlatego tworzymy kameralne studia gdzie w miłej atmosferze zrealizujesz swoje cele.

Studio Time For Fit - Gęsia

ul. Gęsia 5/4, 20-719 Lublin

+48 577 554 334

Studio Time For Fit - Prusa

ul. Prusa 8B/U2, 20-064 Lublin

+48 537 459 871

UMÓW SIĘ NA TRENING!