TIME FOR FIT
UL. PRUSA 8B/U2
20-064 LUBLIN

TIME FOR FIT
UL. GĘSIA 5/4
20-719 LUBLIN

TRENING NA SIŁOWNI CZY TRENING EMS – JAKI WYBÓR BĘDZIE LEPSZY?

Opublikowano: 2022-11-15

Treningi z elektrostymulacją mięśni gwarantują szybkie uzyskanie efektów, dlatego wybiera je coraz więcej osób. Już 20 minut–  raz w tygodniu wystarczy, żeby sylwetka zaczęła się zmieniać. Nadal jednak wiele trenujących pozostaje na tradycyjnej siłowni. Jeśli należysz do tej grupy, zapoznaj się z zaletami nowoczesnego treningu. Dzięki tym wskazówkom dowiesz się, dlaczego trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni będzie dla Ciebie odpowiedni.

Czas treningu

Treningi na tradycyjnej siłowni trwają około 1,5 godziny, a wykonywać należy je systematycznie, najlepiej około 4 razy w tygodniu. W połączeniu z dojazdem na siłownię każdy trening może zająć nawet ponad 2 godziny. Niewiele osób ma na to czas. Trening EMS trwa znacznie krócej, bo jedna sesja to tylko 20 minut. Dzięki temu nawet zapracowana osoba znajdzie czas na tę nowoczesną metodę dbania o sylwetkę. Krótki czas treningu łączy się z dużą efektywnością ćwiczeń, bowiem dzięki jednej sesji można spalić 500-1200 kcal. To możliwe dzięki pobudzeniu do pracy około 90% włókien mięśniowych oraz pobudzeniu metabolizmu, co ma miejsce w przypadku każdego treningu EMS. Ćwiczenia na tradycyjnej siłowni wiążą się z przyspieszeniem metabolizmu wyłącznie po bardzo intensywnych treningach interwałowy             

Ryzyko kontuzji

Elektrostymulacja mięśni nie wiąże się z ryzykiem kontuzji. Ćwiczenia wykonuje się bez obciążeń, a to głównie one powodują problem ze stawami czy prowadzą do urazów. Trening EMS odbywa się w specjalnym stroju, w którym trenujący wykonuje ćwiczenia dopasowane do własnych możliwości. Dodatkowo nad wszystkim czuwa wykwalifikowany trener personalny EMS, który dba o bezpieczeństwo wykonywania treningu.

Dzięki temu elektrostymulacja mięśni jest bezpieczna dla osób w różnym wieku. Sprawdzi się też dla tych, którzy po kontuzji chcą wrócić do uprawiania sportu w bezpieczny sposób. Trening EMS jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących, którzy na tradycyjnej siłowni mogliby doprowadzić do urazu wskutek wykonywania niedopasowanych do możliwości ćwiczeń.

Efekt

Tym, co zdecydowanie wyróżnia treningi EMS spośród innych, jest możliwość szybkiego zauważenia pierwszych efektów. Około 6 sesji wystarczy, żeby zauważyć pierwsze zmiany. W przypadku ćwiczeń na siłowni koniecznych jest około 20 sesji treningowych.

Elektrostymulacja mięśni pod okiem trenera personalnego EMS spełni jednocześnie funkcje treningu interwałowego i siłowego. Trening gwarantuje przyspieszenie metabolizmu oraz wzmocnienie mięśni głębokich po każdym treningu. Podczas ćwiczeń organizm pracuje intensywnie, a jednocześnie bez ryzyka kontuzji. Treningi przynoszą wiele wymiernych korzyści. Wpływają nie tylko na poprawienie wyglądu sylwetki, lecz także pozwalają walczyć z cellulitem. Regularne korzystanie z elektrostymulacji mięśni sprawia, że skóra staje się przyjemniejsza w dotyku. Ćwiczenia poprawiają bowiem krążenie krwi.

Koszt treningu

Porównując koszty także metoda EMS wychodzi na prowadzenie. Średnia cena treningu EMS to koszt ok. 130zł w zależności od długości karnetu. W tej kwocie zawiera się opieka Trenera Personalnego oraz karnet. Porównywalnie za Trening Personalny na siłowni zapłacimy od 100-150 zł i dodatkowo siłownia obciąży nas kosztami za karnet wstępu.

Jak widać, trening z elektrostymulacją to same korzyści. Do tego – wszystko dzieje się szybciej. 3 razy sprawniej pozbywamy się tkanki tłuszczowej i nadprogramowych kilogramów, a do tego zapewniamy sobie redukcję cellulitu i poprawę napięcia i jędrności skóry.  Co ważne – przy każdym ćwiczeniu trenujemy także szkielet mięśniowy.

PIERWSZA SIEĆ KAMERALNYCH STUDIÓW EMS W LUBLINIE!

Chcemy, abyś czuł się wyjątkowo, dlatego tworzymy kameralne studia gdzie w miłej atmosferze zrealizujesz swoje cele.

Studio Time For Fit - Gęsia

ul. Gęsia 5/4, 20-719 Lublin

+48 577 554 334

Studio Time For Fit - Prusa

ul. Prusa 8B/U2, 20-064 Lublin

+48 537 459 871

UMÓW SIĘ NA TRENING!